Kampania życia Avon kontra Rak piersi Różówa Wst±żka AmazonkiOdwiedż sklep internetowy z produktami firmy AVON

INFORMACJE

Wielka Kampania Życia - Avon Kontra Rak Piersi trwa w Polsce od ponad 5 lat. W tym czasie Avon zebrał poprzez sprzedaż produktów z różową wstążeczką (broszki, długopisy, szminki) oraz akcje charytatywnem takie jak bale czy koncerty, ponad milion dolarów. Pieniądze te zostały przeznaczone na poprawienie świadomości zagrożenia chorobą wśród polskich kobiet oraz na propagowanie profilaktyki raka piersi poprzez regularne badania i samokontrolę.

Wynikiem tych działań jest znacny spadek śmiertelnych przypadków przy wzroście zachorowań. Dowodzi to, iż właśnie działania profilaktyczne, wczesne wykrycie choroby i szbkie podjęcie leczenia ratuje życie kobietom.

Nasze wspólne wysiłki w gromadzeniu funduszy na zapobieganie chorobie przyniosły wymierne efekty. Co roku wiele kobiet może uniknąć niepotrzebnej śmierci czy trwałego po okaleczenia, badając się regularnie. Przyłącz się do Wielkiej Kampanii Życia, kupując jeden z produktów z różową wstążeczką.


Oni nas popierają !!!

Rak piersi jest jednym z najczęstszych i najgroźnejszych nowotworów złośliwych u kobiet. W Polsce rak piersi stanowiąc około 12% wszystkich zachorowań na nowotwory ciągle lokuje się na pierwszym miejscu wśród zachorowań na nowotwory w populacji żeńskiej i utrzymuje się również na pierwszym miejscu jako przyczyna zgonów. Częstość zachorowań na nowotwory złośliwe piersi gwałtownie wzrasta po 35. roku życia, a w ogólnej liczbie zachorowań na raka piersi prawie 30% dotyczyło kobiet w wieku przedmenopauzalnym, natomiast pozostałe 70% kobiet w wieku pomenopauzalnym. Rak sutka u kobiet przed 30r.ż. występuje rzadko.

Należy pamiętać, że nie każdy guz wykryty w piersi jest rakiem, tj. nowotoworem złośliwym. Na jeden nowotwór złośliwy przypada dziesięć innych łagodnych i niegroźnych. Na 10 kobiet, u których stwierdzono raka piersi przy obecnym stanie wiedzy i technik leczniczych na świecie 6-7 kobiet może być leczonych bez mastektomii czyli bez usunięcia gruczołu sutkowego a dla 3 lub 4 przyczyną śmierci będzie inna choroba niż rak.

Każda kobieta, która odkryje zgrubienie w swojej piersi powinna bez najmniejszego zwlekania zgłosić się do lekarza i rozpocząć niezbędne działania diagnostyczne. W większości przypadków zauważona zmiana w piersi nie okaże się rakiem, jednak jeśli będzie to nowotwór złośliwy to szybkie rozpoczęsie diagnozowania i leczenia znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia.

Szybkość postępu raka i tworzenie przerzutów stanowi wypadkową pomiędzy jego złośliwością a odpowiedzią immunologiczną organizmu. Guz pierwotny u ponad 50% chorych umiejscowiony jest w górno-zewnętrznym kwadrancie sutka. Pierwszym etapem rozprzestrzeniania się nowotworu są przerzuty do węzłów chłonnych. Guzy z bocznych kwadrantów sutka dają przerzuty częściej do węzłów pachowych a guzy położone przyśrodkowo tworzą także przerzuty w węzłach zamostkowych. Natomiast przerzuty do węzłów nadobojczykowych powstają późno, zazwyczaj po zajęciu węzłów pachowych. Przerzuty odległe do których dochodzi drogą krwi powstają najczęśćiej w kościach, płucach, wątrobie i mózgu.